Pierwszą lekcję gry odebrałem mając 10 lat. Początkowałem na akordeonie u Państwa Witkowskich. W ciągu rocznej nauki działaliśmy całą rodziną podtrzymując i rozpowszechniając folklor kurpiowski. Jestem absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Łomży w klasie akordeonu. Studia muzyczno-pedagogiczne ukończyłem w klasie saksofonu.
Od 2002 czynnie pracuję jako nauczyciel muzyki w oraz instruktor zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych w szkole podstawowej i liceum, a także prowadzę zajęcia umuzykalniające w przedszkolu.
Do podjęcia wielu wspólnych i twórczych działań skłonił mnie mój nauczyciel, mentor i przyjaciel Piotr Kaja (www.piotrkaja.com). Wynikiem naszej współpracy są: piosenki dla dzieci z klas I-III i IV-VI, wspólny materiał metodyczny do nauczania muzyki w klasach IV-VI szkoły podstawowej pt. „I wszystko gra!” wydany przez wydawnictwo – Grupę Edukacyjną MAC SA z Kielc, „Śpiewnik gimnazjalisty” z 2010 roku napisany dla wydawnictwa JUKA, oraz Bożonarodzeniowa płyta pt. „Nadnarwiańskie pastorałki”. Ponadto jestem również autorem edukacyjnego projektu muzycznego „Muzyczne Podróże Soli Deo”, a także należę do zespołu autorskiego projektu P21 – Twórcze Przedszkole XXI wieku. Komponuję również muzykę i piszę scenariusze do przedstawień teatralnych dla dzieci w przedszkolach i szkołach podstawowych.
Dokumentacja działań edukacyjnych na stronie: www.michalsawicki.pl
W październiku 2014 roku zrealizowałem swój pierwszy projekt wokalno-instrumentalny z wykorzystaniem akordeonu Pierwsza Muzyczna Podróż a w 2015 kontynuację Druga Muzyczna Podróż. To nic innego jak nowy rodzaj biesiadowania z towarzyszeniem akordeonu, jednak repertuar jest bardzo zróżnicowany – od skocznych melodii ludowych i cygańskich, poprzez tanga, walce, reggae, poezję śpiewaną i inne style muzyczne…
W lutym 2019 roku ukazała się „Trzecia Muzyczna Podróż”, w której towarzyszy mi syn Dominik grając na cajonie i instrumentach perkusyjnych. Obecnie występujemy jako duet”.
Moje recitale charakteryzują się swojskim klimatem, są formą muzycznej podróży od pierwszej do ostatniej piosenki i zachęcają do włączenia się słuchaczy do czynnego muzykowania i czerpania z tego radości…